Top menuRight menu

Aktuálne podujatie

Predpredaj
  • Wilsonic 2015

    12. j├║n 2015
    Ateli├ęr Babylon, BA

Partneri

Wilsonic community

  Facebook Twitter Flickr last.fm myspace

Facebook / Twitter

Wilsonic Festival 2014

─Äakujeme!

Wilsonic 2014 bol pln├Ż pozit├şvnej energie

Wilsonicom zahrm├ş intenz├şvny zvukov├Ż z├í┼żitok. Auroru Live predstav├ş Islan─Ćan Ben Frost.

Wilsonic tak poct├ş jedno z najv├Ą─Ź┼í├şch mien s├║─Źasnej experiment├ílnej sc├ęny. Jeho ┼żiv├ę vyst├║penia prin├í┼íaj├║ skuto─Źn├Ż fyzick├Ż z├í┼żitok z hudby a s├║ v┼żdy udalos┼ąou. Po premi├ęrach v berl├şnskom Berghaine a ┼ípanielskom S├│nare predstav├ş svoj najnov┼í├ş projekt Aurora LIVE aj v Bratislave.

Sekuoia ÔÇô hudba pre citliv├ę a krehk├ę du┼íe

Wilsonic nepon├║kne len beatmi nadupan├║ elektroniku pre hust├Ż piatkov├Ż ┼ż├║r. Ve─Źer za─Źneme zasnenej┼íou produkciou z "─żavej" strany ┼ż├ínrov├ęho spektra. Kol├í┼ż indietroniky, post-dubstepu, ambientu i chillwave do Bratislavy prines├║ d├ínski Sekuoia.

Islandsk├ę tajomno, ukryt├ę za horou star├Żch syn┼ą├íkov, m├┤┼że by┼ą aj dobr├í z├íbava. Prich├ídza Hermigervill!

Sveinbjorn Thorarensen zn├ímy ako Hermigervill s vtipom interpretuje islandsk├║ pop music minul├Żch dek├íd za sprievodu nostalgick├Żch syn┼ą├íkov a bic├şch automatov.Nad t├Żm v┼íetk├Żm sa vzn├í┼ía, ako duch kabaretnej spev├í─Źky, rozochven├Ż zvuk thereminu.

Z Osla do Bratislavy k n├ím pr├şde Slick Shoota, cez Chicago

Slick Shoota je z Osla, ale jeho srdce bije v rytme bass music. Na Severana trp├ş neobvyk├Żm syndr├│mom nepokojn├Żch n├┤h importovan├Żm z Chicaga ÔÇô footworkom.

Kozmick├Ż funk? Progres├şvny rock? Drum'n'bass? Future garage? Nie, Bobby Tank!

─Äal┼í├şm ├║─Źinkuj├║cim na Wilsonicu bude Angli─Źan Bobby Tank, ktor├Ż sa aktu├ílne st├íva novou senz├íciou hudobn├Żch m├ędii a Wilsonic mu predpoved├í s─żubn├║ bud├║cnos┼ą. Nebudeme zakr├Żva┼ą, ┼że je na┼íim hor├║cim tipom na ─Źierneho ko┼ła line-upu.

Wilsonic predstav├ş to najlep┼íie z viedenskej beatovej sc├ęny ÔÇô Cid Rim live

M├íme pre v├ís hru: ka┼żd├Ż de┼ł odhal├şme meno jedn├ęho ├║─Źinkuj├║ceho na nadch├ídzaj├║com Wilsonicu. Tento rok sme vybrali ┼íes┼ą zahrani─Źn├Żch mien, ktor├ę pos├║vaj├║ hudobn├Ż v├Żvoj dopredu a odr├í┼żaj├║ aktu├ílne dianie na elektronickej sc├ęne. Prv├Żm z nich je bratislavsk├ęmu publiku u┼ż zn├íme meno Cid Rim.

Wilsonic sa tento rok pripomenie v┬ámen┼íom, zato exkluz├şvne

Napriek nezdarom, ktor├ę n├ís postihli minul├Ż rok, sme sa rozhodli pre zachovanie kontinuity. Wilsonic m├í v├şziu, potenci├íl, a uch├ídza sa o d├┤veru v├ís, otvoren├Żch a rozh─żaden├Żch hudobn├Żch fan├║┼íikov. Wilsonic 2014 sa uskuto─Źn├ş v men┼íej, klubovej podobe v piatok 6. j├║na v Ateli├ęri Babylon.